Геленджик – це велика курортна зона, яка тягнеться більш ніж на сто кілометрів по всьому чорноморському узбережжю. До його складу вносять декілька курортних районів – Кабардинка, Архипо-Осиповка, Прасковеенка, Криниця та багато геленджик пансіонати. Крім того, до них відносяться і Бета, Джанхот і Дивноморське.


Геленджик – це велика курортна зона, яка тягнеться більш ніж на сто кілометрів по всьому чорноморському узбережжю. До його складу вносять декілька курортних районів – Кабардинка, Архипо-Осиповка, Прасковеенка, Криниця.
У наш час це місто-курорт вважається одним з найпопулярніших російських курортів. Він розташовується на самому узбережжі Геленджікской бухти. Її оточують чарівні гірські кавказькі пагорби. Сама назва містечка перекладається як «Біла наречена». З висоти Маркхотского хребта приємно помилуватися курортом чорномор’я з усіма його вдосконаленими здравницями, красивими просторими вулицями, які оточені пицундской сосни. Кожен сезон він виглядає, як біла квітка, що розквітла в бухті.
Набережна курортного містечка вважається однією з найдовших у цілому світі, а також дуже зручною і прекрасної для піших прогулянок уздовж всього чорноморського побережжя. Вона починається на одному мисі, а закінчується біля протилежної мису і тягнеться по всій бухті. Найпопулярнішою частиною набережної є Лермонтовський бульвар. Гостей курортного містечка радує величезна різноманітність. Тут є і аквапарки, що працюють з травня по жовтень. Бажаючі побувати на Маркхотском хребті можуть скористатися канатною дорогою.
Протягом багатьох років в перше червневе неділю тут проходить урочисте відкриття курортного сезону. На вулицях узбережжя влаштовують ходи в яскравих карнавальних костюмах, а над бухтою запускають феєрверки.
Архипо-Осиповка знаходиться в гирлі двох річок, оточена гірськими пагорбами, її пам’ятками вважаються Тешебские водоспади, Дольмени і руїни, що залишилися від сторожової вежі. У Бетте є все, що необхідно для повноцінного відпочинку і відновлення сил: чисте повітря, тепле сонечко, піщано-галькові пляжі, сприятливий клімат і ласкаве море. Тут кожен бажаючий може поплавати з аквалангом і помилуватися підводним світом. Дивноморське знаходиться в дванадцяти кілометрах від бухти. Берег в цих місцях обривистий, а дно моря пологе і викладено піском. Кабардинка знаходиться трохи далі від бухти, ніж Дивноморське. Це селище розташоване в широкій долині, гублячись у величезних садах і нескінченних виноградниках.
«Біла наречена» чекає всіх бажаючих відпочити на її теренах, де можна отримати не тільки фізичне, але й духовне заповнення ресурсів свого організму.