Осетинські пироги є візитною карткою всієї країни, тому відрізняються своєю оригінальністю і ревнощами. Тому якщо в сім’ї є осетинські пироги, то це говорить про згуртованості сім’ї здатності допомагати один одному.


Кожен народ відрізняється своїми кулінарними традиціями, особливо випічкою, яка має свою рецептуру. Осетія також відрізняється оригінальними стравами, і найвідоміше з них – це осетинські пироги, які мають давню історію, і найголовніше те, що рецепт дивовижних пирогів не змінився.
Важливим моментом у приготуванні пирогів є те, то для їх приготування беруться тільки свіжі та натуральні продукти. Наші прадіди вважали, що якщо в хаті на столі стоять осетинські пироги, то він буде наповнений благополуччям та радістю. Їх їдять на сніданок, до обіду, до вечері або просто подають до чаю, а також «рятують» коли несподіваного приходять гості.
Національним осетинським пирогом є закритий пиріг, який виготовляється за допомогою унікального тіста на дріжджах. Кожен пиріг пиріг має оригінальну чудову начинку, яка прийде по смаку кожному бажаючому.
Що стосується ваги пирога, то він становить від півкілограма до одного кілограма, і найважливіше те, що більшу частину ваги займає саме смачна начинка. Один пиріг буде чудовим доповненням для кожної сім’ї. Якщо ж за обідом пиріг не буде з’їдений, після подальшого розігріву він буде таким же чудовим, і ні одне смакове якість не буде втрачено.
Пекарня Чегема готує такі смачні пироги, які сподобаються навіть найвимогливішим покупцям.
Варто додати, що осетинський пиріг багато в чому відрізняється від інших пирогів, так як тісто даного виробу розкочується ніжно і ретельно, а товщина його не перевищує півтора сантиметра. Начинка пирога дуже смачна, а сир – готується за старовинним рецептом, який не кожному розголошують майстрам. Коли розігрівати пиріг повторно, то сир не сохне і не втрачає своїх властивостей, стаючи м’яким і тягучим.
Потрібно відзначити, що майстри часто роблять начинку незвичайною, іноді інгредієнти у неї важко поєднувані, але шалено дивовижні. Наприклад, це може бути і картопля з сиром, і зелень, і рубане м’ясо, і так далі.
Начинку обов’язково приправляють пряними спеціями і запашними травами. Тому якщо раз замовити такий пиріг, то від нього складно відмовитися в наступні роки.