Найбільшою затребуваністю на ринку будівельних матеріалів для обробки покрівлі володіє Українська металочерепиця, здатна прослужити без погіршення естетичних і експлуатаційних якостей не один десяток років.


Залежно від особливостей технології виробництва, металева покрівля поділяється на декілька видів. Проте всім їм властиве одне загальне якість: довговічність, обумовлена наявністю захисного сплаву міді, титану та цинку.
Покрівельне залізо може поставлятися як в рулонах, так і у формі листів різних габаритних розмірів і товщини. Оскільки при роботі з металом нерідко залишається велика кількість відходів, то найкраще застосування така покрівля знаходить на схилах дахів простої форми.
Найбільш дешевим видом металевої покрівлі є профільні настили і покрівельні панелі, що представляють собою оцинковані листи, захищені шаром полімерного матеріалу. Гофрована поверхня подібних листів створюється шляхом холодної прокатки. Їх довговічність визначається, головним чином, кількістю шарів полімерного покриття, а також його типом.
Найбільш популярним покрівельним матеріалом є Українська металочерепиця, здатна прослужити до п’ятдесяти років. В якості основи для її виготовлення беруться сталеві листи товщиною 0.4-0.5 мм, яким надається форма звичної черепичним поверхні. Потім на ці листи наносять шар цинкосодержащего сплаву або чистого цинку.
Для посилення антикорозійних якостей на металочерепицю наносять з обох сторін захисне покриття. З зовнішньої сторони використовуються полімери, а з внутрішньої – захисний лак. Найдешевша і вразлива для механічних пошкоджень металочерепиця має шар полімерної плівки товщиною 25 мкм. До того ж, на її виробництво йде дешева нержавіюча сталь і недовговічна чиста мідь. Набагато більшою захистом мають панелі металевої черепиці з пластикою золовым покриттям товщиною 200 мкм.