Якщо у Вас широке коло спілкування, і Ви з друзями любите вечірні посиденьки в домашній обстановці, рекомендую організувати вечір в стилі «фондю». Власне, це швидше не стиль, а метод приготування їжі безпосередньо за столом.


Якщо у Вас широке коло спілкування, і Ви з друзями любите вечірні посиденьки в домашній обстановці, рекомендую організувати вечір в стилі «фондю». Власне, це швидше не стиль, а метод приготування їжі безпосередньо за столом.
Для цього необхідно, насамперед, зрозуміти суть цього методу, потім обзавестися необхідним посудом і аксесуарами, які входять у набори для фондю і обдумати ритуал прийому гостей.
Слово «фондю» походить від французького дієслова «fondre» — розплавляти, плавити, танути і пр.
Суть процесу полягає в приготуванні їжі шляхом обмакувания різних продуктів у підігрівається казанок з розплавленим сиром або шоколадом (в залежності від теми вечора).
Природно для організації такого застілля потрібно спеціальний посуд і столові прилади:
1. Казанок, каструля, горщик(оригінальна назва «какелон»), в якому міститься розплавлений продукт
2. Стійка підставка під казанок
3. Пальник або інше спеціальне пристрій підігріву, над яким розташований казанок
4. Спеціальні довгі вилочки з дерев’яною або пластиковою ручкою по кількості гостей для оперування продуктами в процесі їх приготування
5. Миски для різноманітних соусів, розташовані на спеціальній підставці, що обертається необхідної для зручності доступу до них усіх учасників застілля
6. Окремі тарілки (за кількістю осіб), індивідуальні вилки і звичайна їдальня посуд.
Головним атрибутом застілля є власне фондюшниця. Це конструкція з казанка на підставці і пальники, розташованої під казанком. Вона розташовується в центрі столу рівновіддалено від всіх гостей і виконує, крім основної функції – приготування їжі, роль своєрідного центру тяжіння або «вогнища», створює відчуття єднання і причетності до ритуалу спілкування.
Найчастіше готують фондю з розплавленого сиру (або суміші сирів) з вином і спеціями. При цьому бажано сир попередньо розплавити, а тільки потім залити в казанок, в якому буде підтримуватися необхідна температура.
Процес їжі полягає в умочуванні заздалегідь приготовлених невеликих шматочків вихідних продуктів: хліба, овочів, м’яса або риби в розплавлений сир, потім у соус за вибором. Для цього і використовуються довгі вилочки. Одержаний апетитний кульку можна з’їсти відразу, або покласти в свою тарілку і з’їсти потім.
До фондю, зазвичай, подається біле вино.
Незабаром після початку трапези, як правило, виникає загальна тема для застільної бесіди. Тут доречно згадати про те, що це традиційна їжа бідних швейцарських пастухів, які, ганяючи стада в швейцарських Альпах, мали в котомках нехитрі припаси: черствий сир, хліб і місцеве вино. Та поки що худоба мирно їв траву, пастухи сідали в коло, розводили багаття, ставили казанок на вогонь, кидали у нього свій сир, заливали вином і починали свою неспішну бесіду.
Загалом-то, нехитра їжа селян центральної Європи раптом виявилася популярною, коли в 1966 році був влаштований спеціальний прийом для журналістів з метою презентації цієї страви. Організатори вгадали – вічно голодні журналісти після прийому навперебій стали рекламувати це вид їжі як вишуканий і особливо аристократичний. Можна поговорити про різноманітність рецептів фондю, сирних, шоколадних або м’ясних. Про те, що стародавні китайці давно освоїли застольні приготування їжі, але тільки в казанку кипів м’ясний бульйон, в якому учасники варили шматочки м’яса або риби.
Потім розмова перейде в звичне для вашої компанії русло.
Впевнений, що гості будуть задоволені і вечір пройде на славу. Приємного апетиту!